Bilgisayarcı Numarası

Telefon numaralarımız;
0850 800 00 08
0533 704 45 43

Bilgisayarı aktif olarak kullanıyorsanız; bilgisayar arızaları, yazılım problemleri gibi acil durumlar için telefonunuzda kayıtlı bir bilgisayarcı numarası mutlaka bulunmalıdır. Yaşanılan bazı basit problemlerde uzaktan destek verebilecek olan bir bilgisayarcıya ulaşmak yaşanılan problemin çözümünde size zaman kazandırabilir. Uzaktan destek; bazen sadece telefonda sorularınızı yanıtlamak olabilecekken bazen uzak masaüstü bağlantıları sayesinde, bilgisayarcının bilgisayarınıza müdahale ederek, yerinde servis hizmeti vermesi şeklinde de olabilir.

Bilgisayarınıza yüklemek isteyeceğiniz bir programın hata vermesi, güncellemeler ile ilgili problemler ya da aklınıza takılan bazı soru ve sorunlarda, sorununuza hızlı çözümler bulmanız gerekebilir. Kayıtlı bir bilgisayarcı numarası, bu gibi durumlarda bazen hayat kurtarıcı olabilir. Kullanacağınız uzaktan erişim uygulamasını, bilgisayarcının yönlendirmeleriyle bilgisayarınıza yükleyip, erişim için oluşturulan güvenlik kodunu bilgisayarcınıza söylediğinizde, bilgisayarcı bilgisayarınıza uzaktan erişim sağlayacak ve sorunun çözümü için gerekli işlemleri yapabilecektir. Bu durumda bilgisayarcı sisteminizde gerekli düzenlemeleri yaparken, ekranda yaptığı işlemleri görebileceksiniz. Bilgisayarınıza bu işlemler esnasında müdahale etmemeniz gerekebilir.

Laptop veya bilgisayar donanımınızda değişiklikler yapmak istiyorsanız piyasa araştırması yapmanız gerekebilir. Bilgisayar sarf malzemeleri satan yerlerde çalışan bilgisayarcılar bu durumlarda size telefonla destek verebilirler. Fiyat araştırması yaptığınız donanıma ait; marka, model ya da seri numarasını belirledikten sonra, telefonunuzda kayıtlı bir bilgisayarcı numarası varsa arayıp fiyat sormaktan çekinmeyiniz. Aldığınız fiyatları not ederek, bütçenize uygun özelliklerde en düşük donanım parçasını nereden satın alabileceğinizi kararlaştırabilirsiniz. Eğer bildiğiniz bir bilgisayarcı numarası yoksa bilgisayar işiyle uğraşan yakın çevrenizin yönlendirmelerinden faydalanabilirsiniz.

Özellikle fazla sayıda bilgisayar ile aktif çalışılan şirketlerde, yaşanabilecek bilgisayar arızalarının hızlı çözümü ve işin devamlılığının sekteye uğramaması için mutlaka kayıtlı bir bilgisayarcı numarası bulunmalıdır. Bilgisayarcı numarası, şirkette yaşanan bilgisayar arızalarında, teknik destek hizmetinin sorunsuz olarak verilebilmesi için oldukça önemlidir. Bilgisayarcı ile iletişime geçtiğinizde, bilgisayarda oluşan arızanın ne olduğunu tam anlamıyla anlattığınızdan emin olunuz. Bilgisayarcı size arıza durumu ile ilgili ek bilgiler sorabilir ya da bilgisayarda tarif edeceği bazı basit işlemleri sizin yapmanızı isteyebilir. Bilgisayarınız açılmıyor ya da monitörünüzden görüntü alamıyorsanız yerinde servis hizmeti isteyebilirsiniz.

Bilgisayar satmak istiyorsanız ikinci el bilgisayar alan yerler konulu rehberimizi okuyabilirsiniz.

Ümraniye bilgisayar servisi konulu yazımızda Bilgisayar Servisi üzerine bilgiler verdik.

08508000008