İkinci el yazıcı alım

İkinci el yazıcı satmak için whatsapp hattımıza  (0530 856 54 82 ) cihazın fotoğraflarını gönderirseniz ortalama bir fiyat verebiliriz.

7/24 Whatsapp üzerinden bize yazabilirsiniz veya aşağıdaki numaradan arayabilirsiniz.

0850 800 00 08
0533 704 45 43

ikinci el yazıcı alan yerler

İkinci el yazıcı alan yerler

Yazıcı teknolojisinde her geçen gün yaşanan hızlı gelişim, modellerdeki çeşitlilik ve ihtiyaçların değişmesi nedeniyle, yazıcıların hızlı bir şekilde eskimesi, yenilenme ihtiyacı söz konusu olmuştur. Yazıcı değiştirmek isteyen kullanıcılar için ekonomik açıdan uygun olan en iyi çözüm; yazıcı alan yerler ile konuşum yazıcılarını ikinci el piyasalarda satmaktır.

Yazıcı alım satım

Yazıcı alan yerler, kullanılmış yazıcı, tarayıcı ve fax cihazları için size iyi bir fiyat verebilirler. Satmak istediğiniz yazıcının; talep hacmi, sıfır piyasalardaki perakende satış fiyatı, sarf malzeme fiyatı, modeli ve üretim yılı, yazıcı alan yerler tarafından değerlendirilerek fiyatı belirlenecektir.  Fiyat oluştururken, yazıcınızın yıpranmışlığı, üzerindeki çizik, hasar ve kusurlar, parçalarının tam ve eksiksiz olup olmadığı gibi durumlar, yazıcı alan yerler için oldukça önemlidir. Ayrıca yazıcıya ait tüm kablo, sarf malzeme ve donanımların varsa kendi kutusu içinde tüm belge ve faturasıyla birlikte teslim edilmesi yazıcınızı daha iyi bir fiyata satmanızı sağlayacaktır.

Yazıcı satmak

Nokta vuruşlu, lazer ya da kartuşlu olmasına bakılarak yazıcınızın 2. El yazıcı piyasasındaki ortalama fiyatını araştırmaya başlayabilirsiniz. Nokta vuruşlu yazıcılar; daha çok otokopili kâğıt kullanan işletmelerde ve muhasebe ofisleri ve kamu dairelerinde kullanıldığından, yazıcı alan yerler bu tür yazıcıların fiyatını bu talep oranına göre belirleyebilir. Lazer yazıcılar ya da kartuşlu yazıcılarda ise fiyatı belirleyen en önemli nedenlerin başında, markaya ait mürekkep veya kartuş sarf malzeme fiyatları olacaktır. Daha düşük maliyetli sarf malzeme kullanan yazıcılar, yazıcı alan yerler tarafından, daha yüksek fiyatlar ile satın alınmak istenecektir. Ayrıca bazı marka ve modellerin, çok tutulan bazı modelleri, piyasadaki olumlu yorumlar nedeniyle, daha yüksek fiyatlara alıcı bulabilir.

İkinci el yazıcı çeşitleri

Çok fonksiyonlu yazıcılar, yazıcı alan yerler tarafından, özellikleri, marka ve modeli doğrultusunda fiyatlanarak satın alınırlar. Yazıcı özelliğinin yanında; tarayıcı, fax gibi özelliklere sahip yazıcılar kullanılmış yazıcı piyasasında daha rahat alıcı bulabilir. Yazıcı alan yerler, bu tür çok fonksiyonlu yazıcıları fiyatlarken, ürünün sıfır perakende fiyatına, talep durumuna ve sarf malzeme bulunurluğu ve fiyatına dikkat ederler.

Yazıcı alım satım

Çok fonksiyonlu yazıcılar gibi, ağ yazıcıları ya da wifi özellikli kablosuz bağlanma ve yazdırma özelliğine sahip yeni nesil yazıcılar da yazıcı alan yerler tarafından alınabilen yazıcılar arasındadır. Bu tür yeni nesi çok fonksiyonlu yazıcınızı satmak istediğinizde, yazıcı alan yerler ile irtibata geçerek fiyat teklifi almalısınız. Ürün özelliklerinin tamamı çalışıyorsa, yazıcı üzerinde kırık ya da eksik parça bulunmuyorsa veya yazıcının tüm kabloları ile birlikte kurulum çizelgesi, garanti belgesi ve kutusu da duruyorsa, yazıcı alan yerler, yazıcınızı yüksek fiyatlarla almayı kabul edecektir.

Yazıcı alan yerler

İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde yazıcınızı ikinci el piyasada kolaylıkla satabileceğiniz, yazıcı alan yerler bulunmaktadır. Elektronik çarşılarında ve bazı bilgisayar dükkanları ve bilgisayarcılarda laptop, bilgisayar ya da yazıcınızı satabilir ve yenisine kavuşabilirsiniz. Yazıcı alan yerler araştırılırken, fiyat ve güvenilirliğe özellikle dikkat edilmelidir.

08508000008