Laptop Şarj Aleti

Laptop şarj aleti satın almak veya bilgi alışverişinde bulunmak için
Telefon numaralarımız;
0850 800 00 08
0533 704 45 43

Laptop Şarj Aleti
Laptop Adaptörü

Laptop şarj aleti

Teknolojinin hızla gelişimi ve hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırması sebebiyle internet kullanımı oldukça yaygınlaşmış durumdadır. Bilgisayarların iş dünyasında önemli yeri olması ve laptopun taşınabilir özellikte olması tercih sebebini artırmaktadır. Ayrıca laptopun ve internet erişimli olması ve masa üstü bilgisayarlarda yapılabilen her şeyi yapmaya olanak sağlaması da büyük bir etkendir. İşlerimizi bu kadar kolaylaştıran Laptopun şarjı da oldukça önemlidir. Laptop şarj aleti alırken özenli olmakta fayda var. Çünkü seçeceğimiz sıradan bir şarj cihazı laptopunuza ciddi zararlar verebilir.  Laptop şarj aleti alırken dikkat edilmesi gerekenleri aşağıda sizler için sıralamaya çalıştık, umarız yararlı olur.

Laptop adaptörü alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 • Konnektörün boyutu ve şekli Laptopunuzla uyumlu olmalıdır
 • Amperaj  ve voltaj değerlerine dikkat etmelisiniz. Zira düşük amperaj adaptörü yakabilir, laptop ısınabilir
 • Amperaj uyumlu olmalı ya da daha büyük olmalıdır.
 • Laptopun arka tarafında bulunan model numarasını ve hemen yanında bulunan voltaja dikkat edilmeli. Model ve voltaj numaralarını bilmeniz işinizi daha kolaylaştırır, voltajın kesinlikle aynı olması gerekmektedir.
 • Adaptörlerin genellikle yan sanayi ürünleri piyasada olmaktadır. Laptop şarj aleti alırken garantisi olup olmadığına dikkat edip, garantili ürünler tercih ediniz.
 • Eğer şarj cihazınızı internetten alacak olursanız sürekli iletişim halinde olup teknik bilgiyi teyit etmeden satın almayınız.
 • En önemli ayrıntı ise laptop şarj aleti kesinlikle Laptopunuzla uyumlu olmalı. Aksi takdirde laptopun ANAKARTI yanabilir.

Laptop şarj süresi

  Bir diğer konu ise; şarj süresidir. Laptopunuzu ilk aldığınız zamanki pil ömrü maalesef bir yıl sonra aynı olmuyor. Bu nedenle çoğu kullanıcı, uzun süre şarjı dayanıklı Laptopları seçmeye çalışıyor. Asıl dikkat edilmesi gereken unsur ise bataryaların kullanım süresini kısaltmadan bu performansı uzun süre sürdürebilmek. Bunun için yapılması gerekenler;

 1. Laptopunuzu evde %100 doldurup iş yerinize gittiğinizde Laptopunuzu prizde kullanmayınız. Şarj bittikçe şarja takınız.
 2. Temel olarak, Laptop şarj bataryası yapısı gereği %10 seviyesinin altına inmeden şarja takılması gerekmektedir. Laptopunuz %100 doluyken şarj cihazınızın bağlantısını kesiniz. Şarj cihazı uzun süre kullanımında bataryanın şarj-deşarj işlemi ihmal edilebilmektedir.
 3. Şarj cihazınızın sağlıklı şekilde çalışması önemlidir. Aşırı ısınan batarya zarar görüp özelliklerini kaybedebilir.
 4. Bataryanızın ve şarj cihazınızın nem ve sıvı temasından muhafaza etmek laptopunuzun bozulmasını engelleyecektir. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız, enerjiyle irtibatını kesip zararı minimum seviyeye çekebilirsiniz.

Laptopun bataryasının ömrü tükendiği zaman cihazı kullanmak için elektrik bağlantısı zorunlu hale gelir, bu durum Laptopun elektrikle bağlantısını sağlayan şarj cihazının da sürekli kullanılması deformasyona uğramasına ve kablo içinde kopukluklara neden olur. Yaşanılan bu problemlerde laptop bataryası ve laptop şarj aleti yenilenmesi en iyi çözümdür.

08508000008