LAPTOP TUŞ DEĞİŞİMİ

Laptop Tuş Değişimi yaptırmak istediğiniz cihazın klavyesini üstten görünecek şekilde marka model belirterek  0530 856 54 82  whatsapp üzerinden gönderirseniz ortalama bir fiyat verebiliriz.

7/24 Yazabilirsiniz.

Veya mesai saatlerinde arayabilirsiniz.

0850 800 00 08
0533 704 45 43

Laptop Klavye Değişimi

Klavye Değişimi

Bilgisayar teknolojisi özelinde bakıldığında laptop kullanımı son senelerde oldukça artmıştır. Kullanımının kolay olması ve taşınabilir olması buradaki ilk nedenlerden biridir. Laptop parçalarına bakıldığında da en fazla değişim klavye üzerinde yapılmaktadır. Bir tuş kopması ya da klavyenin eskisi gibi çalışmaması zaman içerisinde meydana gelebilecek durumlardan biridir. Laptop tuş değişimi gibi bir işlem yapılmamaktadır. Bunun yerine klavye tamamen yerinden sökülerek yeni bir klavye takımı bilgisayarınıza yerleştirilir. Bu yazımızda sizlere laptop klavye değişimini bilgisayarci.org farkı ile nasıl yaptığımızı anlatacağız.

Klavyeme ne oldu

Laptop klavye arızaları çeşitli nedenlerden meydana gelebilir. Bir tuşun basmaması temizlenmemesinden kaynaklı olabilmektedir. Kullanıma bağlı olarak zaman içerisinde laptop klavye tuşlarının altında kir ve toz bulunabilir. Bu durumda tuşlara basmayı zorlaştırır. Klavye de diğer bir arıza tuşun yerinden kopmuş olmasıdır. Bu durumda kullanıcılar laptop tuş değişimi gibi bir işlem araştırmaktadır. Ancak laptop özelinde tuş değişimi yapılmamaktadır. Laptop tuş değişimi kullanıcı tarafından yapıştırıcı kullanılarak yapılabilmektedir. Bu durum klavyenizde tuşun yeniden tutmayacağı gibi bilgisayar parçalarınıza da zarar vererek, tüm bilgisayarınızı bozabilir.

Sıvı teması bir bilgisayarın en büyük düşmanlarından biridir. Sıvı teması halinde saç kurutma makinesi gibi makinelerle kurutma yapmak bilgisayarınız için ekstra tehlikelidir. Aynı zamanda klavyenizdeki tuşlarında erimesini sağlayabilmektedir. Bu durumlar da laptop tuş değişimi olmaması nedeniyle laptop klavye değişimi yapılmaktadır.

Klavye Değiştirme İşlemi

Bilgisayarci.org olarak işimizde her zaman en iyisini yapmak için profesyonel bir sistem ile çalışmaktayız. Klavye arızalarında değişim şart olması nedeniyle ilk olarak marka modele uygun klavye araştırması yapıyoruz. Değişim sırasında kullandığımız klavyeler tamamen markanıza uygun olan kaliteli ürünlerdir. Bu nokta da markanın tanınması da büyük önem taşır. Profesyonel ekibimiz bu alandaki gerekli çalışmaları en iyi şekilde yürütmek adına daha önce bu markalarla çalışmış kişilerden oluşmaktadır.

Bilgisayarcı.org

Marka modele uygun olarak seçip almış olduğumuz klavyenin montajı için markanın tasarımına uygun şekilde kasa açımı yapmaktayız. Her model bu noktada ayrılmaktadır. Bu nedenle marka model olarak iyi bir bilgi sahibi olmak ve hassas davranmak gerekmektedir. Yanlış takılan ya da her model aynı gibi işlem yapılan klavye değişimi işlemlerinde bilgisayar arızaları daha da büyüyecektir. Gerekli vida sökülmeleri ve demontaj işlemi sonrasında arızalı klavye bağlantıları hassas bir şekilde sökülerek yerinden alınır. Yeni klavye bu alana yerleştirilir ve bağlantıları doğru bir şekilde yapılarak kasa kapatılır.

Bilgisayarci.org olarak klavye değişimlerinde belirtmeliyiz ki, laptop tuş değişimi gibi bir işlem hiçbir zaman yapılmamaktadır. Bir tuşun kopmuş olması laptopu her zaman işlevsiz hale getirmemektedir. Ancak tuş kopması klavye entegresini bozduysa bu durumda klavyenizin değişimi komple bir şekilde yapılacaktır. Gerekli tüm işlemler için ekibimiz ve firmamız süreci en iyi şekilde yönetmekte ve sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır.

Laptop satmak için ikinci el bilgisayar alan yerler arıyorsanız diğer web sitelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ümraniye Bilgisayar Servisi hizmeti alacağınız bir servise ihtiyacınız var ise Koliva Bilgisayar olarak size hizmet etmekten memnuniyet duyarız.

08508000008